Yaşam

Maliyetten Tasarruf Etme Yöntemleri

Şirketinizde veya iş yerinizde maliyetten tassaruf edebileceğiniz birden fazla öneriler bulunuyor. Siz de bu önerileri dikkate alarak daha fazla tasarruf etme yolunda adımlar atabilirsiniz. Şirket satın alımları için ideal olan bir dizi promosyon yani indirim kuponu vardır. Genelde ev alımları dışında pek dikkate alınmayan ama şirketler için çok faydalı olabilecek bir şey.

Bu kuponlar özellikle donanım değişimi, monitör veya bilgisayar alımı gibi büyük satın alımlar için kullanışlıdır. Kağıt ve kalem topları gibi ofis malzemelerini stoklamak için kupon kullanmak da mümkündür.

Küçük harcamaları ihmal etmeyin

Tuvalet kağıdını, bloknotları, makine için kahveyi veya ofis malzemelerini değiştirmek gibi küçük masraflar küçük bir şey gibi görünse de aylar ve yıllar geçtikçe birikir.

Toplu alımlarda önemli indirimler alabilmek için toptan satış yapan bir sitede bu alımları yapmanız tavsiye edilir. Bu, önemli bir ön yatırım gerektirir, çünkü tüm yılın kalemlerini tek seferde satın almanız gerekebilir, ancak satın alırsanız, bu kararın aydan aya önemli tasarruf sağladığını göreceksiniz.

Vergilere özellikle dikkat edin

KDV, Üretim ve Hizmetler Üzerindeki Özel Vergi, Gelir Vergisi. Vergi ödeme konusunda uzman olmayan biri için Meksika vergi sistemini anlamak zor olabilir.

Vergi İdaresi Hizmeti (SAT) nezdinde kötü bir muhasebe tutulması, doğrudan yaptırımların veya para cezalarının ödenmesine yol açabilir. Bu nedenle, bir muhasebe meslek mensubu tutmak birçok durumda işe yarar.

Bir cezadan kaçınmanın yanı sıra bir uzman, mal ve hizmetlerle ilgili bazı harcamaları düşmenin yollarını bulmanıza yardımcı olabilir. Başka bir deyişle, muhasebeci kendisi için ödeme yapar.

Şirketinizin işletme maliyetlerinden tasarruf etmek mümkün mü?

Personel eğitimine yatırım yapın

Kurslar ve çalışanlarınız için eğitim için ödeme yapmak, şirketin geleceğine yapılan bir yatırımdır. İyi eğitimli bir çalışan, müşterilerine daha iyi hizmet verecek ve şirketin uygulamalarını iyileştirerek daha karlı hale getirmek için daha kaliteli katkılarda bulunabilecektir.

Personel eğitiminin çalışan motivasyonunu arttırdığı gösterilmiştir. Ayrıca üretkenliğin ve aidiyet duygusunun artmasına yardımcı olur. Takım daha motive olacak ve hedeflerine bağlı kalacak.

Eğitim, yeteneklerin elde tutulmasına da yardımcı olur. Prestij kazanacak ve daha yüksek değerli çalışanların cazip bir teklif aldıkları anda kaçmalarını önleyeceksiniz. Yeteneği elde tutma çok önemlidir çünkü kalıcı personel aramalarının maliyeti yüksektir ve ekibin geri kalanında aşınma ve yıpranmaya neden olur.

Tüm bu nedenlerden dolayı, çalışanlarınız için iş sektörü ile ilgili eğitimler vermek son derece önemlidir ve şirketiniz için tasarruf ve daha iyi bir gelecek sağlamanın bir yolu olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu