Anne Bilgisi – Annebilgisi.com

Lekesiz Bir Cilt için 10 İpucu

05.04.2020
72
Lekesiz Bir Cilt için 10 İpucu

Cildinizin kalitesi, diyet, nemlendirme, stres, yaşlanma, genetik, içinde yaşadığınız iklim ve yaşamınızdaki ana geçişler gibi çeşitli faktörlerden etkilenir.

Günlük cilt bakım alışkanlıklarınız cildinizin sağlıklı ve genç kalmasında önemli bir rol oynar. Cildinizi pürüzsüz, yumuşak ve parlak hale getirmenize yardımcı olabilecek bazı basit ipuçları ve püf noktaları vardır.

Lekesiz Cilt için 10 Güzellik İpucu

1. Daha önce ellerinizi yıkamadıkça yüzünüze dokunmayın. Yüzünüze dokunarak cildinizi çevrenizdeki mikroplara ve bakterilere maruz bırakarak sivilce, kırışıklıklar, izler ve birçok cilt koşullarına neden olabilirsiniz.

2. Yüzünüzü temizledikten sonra, parmaklarınızın ucuyla hafifçe masaj yapın. Bu, yüzünüzdeki kasları harekete geçirecek, kan dolaşımınızı artıracak ve bu nedenle cildinizi kırışıklıklara daha az eğilimli hale getirecektir.

3. Yatmadan önce makyajınızı temizleyin. Makyajla yatmak cildinizi kuru ve mat hale getirir. Bu, kopukluklara, kırışıklıklara, göz tahrişine ve enfeksiyona, çatlamış dudaklara ve kirpiklere neden olabilir.

4. Diyetinizi değiştirin. Cildinizi sağlıklı tutmak için, zengin besin değeri olan organik gıdaları tüketmelisiniz. İyi dengelenmiş bir diyet cildinizi yumuşak, pürüzsüz ve sivilceye daha az yatkın hale getirecektir.

5. Yeterli miktarda su için. Vücudunuzun diğer bölümlerinde olduğu gibi, cildinizin düzgün çalışması için uygun bir nemlendirme gerekir. Hidrasyon eksikliği cildinizi kuru, lapa lapa ve kırışıklara karşı daha hassas hale getirir.

6. Sivilceniz varsa, buz küplerini kullanarak onlardan kurtulabilirsiniz. Buz, kızarıklığı, şişliği ve iltihabı azaltır.Ayrıca, ağrı ve kaşıntıyı hafifletmenin yanı sıra gözeneklerin boyutunu azaltmanıza yardımcı olacaktır.

7. Sivilceyi sıkmayın. Bunu yaparak, sadece durumu daha da kötüleştireceksiniz.

8. Cildiniz için sadece doğal ürünler kullanın. Ticari cilt bakım ürünlerinin çoğu, cildinizi olumsuz yönde etkileyebilecek zararlı toksinler ve kimyasallar içerir.

Öte yandan, hindistancevizi yağı, zeytin yağı ve çay gibi bazı doğal bileşenler, cildinizin kalitesini önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olabilir.

Bu ürünler, cildiniz için harikalar yaratacak güçlü antioksidan, antienflamatuar ve yaşlanma karşıtı özellikler içerir.

9. Yastık kılıflarınızı iki veya üç günde bir değiştirmelisiniz. Aksi takdirde, sivilce, alerji ve ayrıca tehlikeli bir bağışıklık sistemi riskine maruz kalırsınız.

10. Telefonunuzu düzenli olarak temizleyin ve dezenfekte edin. Cep telefonu, iletişim kurduğun en pis şeylerden biridir. Telefonunuzda oluşan mikrop ve bakteriler cilt döküntülerine ve enfeksiyonlara neden olabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir