Anne Bilgisi – Annebilgisi.com

Kolay Kilo Verme İpuçları

Kolay Kilo Verme İpuçları

Kilo kaybı endüstrisi efsanelerle doludur. İnsanların çoğu zaman kolay kilo verme için her türlü çılgın şeyi yapmaları tavsiye edilir, bunların çoğunun arkasında hiçbir kanıt yoktur.

Ancak, yıllar içinde, bilim adamları yapmış oldukları çalışmalar ile kilo vermenin etkili yollarını buldular. Yapılan bilimsel çalışmalar kilo vermeye yarar. Ancak azimli ve kararlı olmak önemli.

İşte kanıta dayalı 20 kolay kilo verme ve zayıflama ipuçları

1. Özellikle Yemeklerden Önce Su İçin

2. Kahvaltıda Yumurta Yiyin

Çalışmalar, tahıl bazlı bir kahvaltının yumurta ile değiştirilmesinin, önümüzdeki 36 saat boyunca daha az kalori yemenize ve daha fazla kilo ve vücut yağ kaybetmenize yardımcı olabileceğini göstermektedir

3. Kahve
Çalışmalar, kahvedeki kafeinin metabolizmayı %3-11 oranında artırabileceğini ve yağ yakımını % 10-29’a kadar artırabileceğini göstermektedir  (şekersiz). 3’ü bir arada içipte zayıflamayı beklemeyin.

4. Yeşil Çay İçin
Yeşil çay az miktarda kafein içerse de, yağ yakımını artırmak için kafein ile sinerjik olarak çalıştığına inanılan kateşinler adı verilen güçlü antioksidanlar içerir.

5. Aralıklı Oruç Deneyin

Sünnet olan pazartesi ve perşembe oruçları ile başlayabilirsiniz.
Aralıklı oruç sürekli kalori kısıtlaması olarak kilo kaybı için etkili olduğunu göstermektedir.

6. Şekeri Kesin

Şeker, modern diyetin en kötü bileşenlerinden biridir. Çoğu insan çok fazla tüketir .

Araştırmalar şeker ve (yüksek fruktozlu mısır şurubu tüketiminin) tip 2 diyabet ve kalp hastalığına neden olduğunu göstermektedir.

Kilo vermek istiyorsanız, eklenen şekeri kesin. Etiketleri okuduğunuzdan emin olun, çünkü sözde sağlık gıdaları bile şekerle yüklenebilir.

7. Daha Az Rafine Karbonhidrat Yiyin

8. Düşük karbonhidratlı bir diyet yapın

9- Sağlıklı gıdalar tüketin.

10.Probiyotik Takviyeleri Alın

11. Baharatlı Gıdalar Yiyin

12. Aerobik Egzersiz Yapın
Aerobik egzersiz (kardiyo) yapmak, kalori yakmak ve fiziksel ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmek için mükemmel bir yoldur. Karın yağını kaybetmek için özellikle etkili gibi görünüyor , organlarınızın etrafında biriken ve metabolik hastalığa neden olan sağlıksız yağları spor ile yok edin.

13. Ağırlık Kaldırın

Diyetin en kötü yan etkilerinden biri Kas kaybına ve metabolik yavaşlamaya neden olma eğiliminde olmasıdır. Bunu en iyi şekilde önlemenin yolu ağırlık kaldırmaktır.
Çalışmalar ağırlık kaldırmanın metabolizma yüksek tutmak ve değerli kas kütlesi kaybetmeyi önlemeye yardımcı olabileceğini göstermektedir

14. Daha Fazla Lifli gıdalar yiyin

Lif genellikle kilo kaybı için önerilir. Lifin tokluğu artırabileceğini ve kilonuzu uzun vadede kontrol etmenize yardımcı olabileceğini göstermektedir.

15. Daha fazla sebze ve meyve yiyin

Sebze ve meyveler, kilo kaybı için etkili hale getiren çeşitli özelliklere sahiptir.
Bu gıdalar çok besleyicidir, bu yüzden onları yemek sağlığınız için önemlidir.

16. Daha Yavaş Çiğneyin

Beyniniz yeterince yemek yediğinizi kaydetmesi için biraz zaman alabilir. Bazı çalışmalar daha yavaş çiğneme daha az kalori yemek ve kilo kaybı ile bağlantılı hormonların üretimini artırmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Ayrıca yemeğinizi yutmadan iyice çiğneyin. Çalışmalar, artan çiğnemenin bir öğünde kalori alımını azaltabileceğini göstermektedir.

17. İyi Uyuyun

Uyku sağlıklı beslenme ve egzersiz kadar önemli olabilir.
Çalışmalar, kötü uykunun obezite için en güçlü risk faktörlerinden biri olduğunu, çünkü çocuklarda %89 artmış obezite riski ve yetişkinlerde %55 ile bağlantılı olduğunu göstermektedir.

18. Daha Fazla Protein Yiyin

Protein, kilo vermek için en önemli besin maddesidir. Diyetinize protein eklemek, kilo vermenin en kolay ve en etkili yollarından biridir.

19. Soda ve meyve suyu da dahil olmak üzere şekerli içeceklerden uzak durun

Şeker kötüdür, ancak sıvı formdaki şeker daha da kötüdür. Çalışmalar sıvı şeker kalori modern diyet tek en besi yönü olabileceğini göstermektedir. Bütün meyveleri yiyin, ancak meyve suyunu tamamen sınırlayın veya kaçının.

20. Diyet yapmayın-yerine sağlıklı yiyin

Diyetlerle ilgili en büyük sorunlardan biri, nadiren uzun vadede çalışmasıdır. Diyet yapan insanlar zamanla daha fazla kilo eğilimindedir. Vücudunuzu besinlerden mahrum etmek yerine beslenmeye odaklanın. Kilo verme daha sonra doğal olarak olacaktır.

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir;

Sabahları Aç Karnına Ne Yemeli ?

Yeşil erik kilo verdirir mi? Yeşil eriğin 8 muhteşem faydası!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir