Girişimcilik

Girişimciliğin Yolu Bunlardan Geçiyor

Girişimcilik hakkında konuşmak, gençlerin derslerde veya bazı durumlarda kendilerinden isteneni yaratmak ve geliştirmek için bir seçenek olarak gördükleri bir şeydir, bazı durumlarda ise bu, insanları bir iş kurmaya veya kurmaya yönlendiren ihtiyaçlar olduğu için geçerli değildir. .

Taahhüt, karar vermeyi öğrenmek için bir fırsattır, zaman değişiyor, ancak tutkulu olduğumuz şeyi üstlenme veya yapma becerileri değişmiyor.

Eğitim ve girişimcilik

Türkiye’de eğitim, gençlere ilham vermede önemli bir rol oynar, sistemler, sosyal sorunları çözmek için mesleki becerilerin geliştirilmesine odaklanmıştır; bu, girişimin hedeflerinden biridir; topluluğunuzdaki sorunları çözmek, şehrinizin veya çevrenizin

Bize evde söyledikleri…

  • Çalış, iyi notlar al, iyi bir iş bulmak için mükemmel bir üniversite bölümü seç.

Neden onlara söylemiyorsun? Kendi şirketinizi kurmak için sevdiğiniz ve en tutkulu olduğunuz kariyeri seçin.

Girişim bir kültür meselesi, bir aile meselesi, motive etmek ve isteneni mümkün kılacak yeteneklere sahip olmamızı sağlamak için öğrenmenin ilk aşamasından itibaren entegre edilmesi gereken bir mesele.

Geleneksel aile motive etmez

Oğlum, oku ve kendini hazırla ki iyi bir işin olsun.

Sizin gibi cümleleri çok sık duyuyoruz…

Israr ediyorum, neden onlara söylemiyorsun? Oğlum, çalış ve kendi şirketini kur. Sonuçlar farklı olacaktır.

Gerçekliğinizi dönüştürün ve başkalarınınkini dönüştürün, şeyleri, durumları ve anları başka bir bakış açısından, iyimserlikten görmeye başlayın, bunlar girişimciliğin duygusal anahtarlarıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu