Girişimcilik

Girişimcilerin Gözden Kaçırdığı 5 Şey

Bir iş kurmanın ortasındayken, özellikle önceden deneyimi olmayan girişimciler için çeşitli faaliyetlerin ve kararların önemini tam olarak değerlendirmek zordur.

Girişimcilerin yatırımcısı ve akıl hocası olarak, girişimcilerin hafife alma eğiliminde olduğu temel faaliyetleri fark ettim:

Doğru işe almanın değeri

Vasat bir ekiple çevrili harika bir fikriniz varsa şirketiniz hayatta kalamaz. Girişimciler, ne kadar uzun olursa olsun, her işe alım sürecine dahil edilmelidir. İşletmeniz artık her karara dahil olmanın pratik olmadığı bir ölçeklenebilirliğe ulaştığında, etkili bir işe alma metodolojisine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Referansları kontrol etmenin önemi

Sırf şirkette ele alınması gereken bir ihtiyaç olduğu için birçok girişimcinin tamamen yabancılara kapıyı bu kadar kolay açması beni şaşırtıyor. Birisi hakkında iyi bir izleniminiz olduğunda, sadece bir teklifte bulunmak cazip gelir. Bununla birlikte, özellikle adayın görüşmede sağladığı referanslardan farklı biriyle konuşuyorsanız, referanslarını kontrol etmek oldukça açıklayıcı olabilir.

Odaklanmanın değeri

Şirketiniz ve ürününüz veya hizmetiniz asla herkes için her şey olmayacak, bu yüzden herkese her şeyi satmaktan kaçınmanızı tavsiye ederim. Bunun yerine, odak noktanızı birkaç temel faaliyete daraltmalı ve bu odağın şirket genelinde açık ve öz bir şekilde iletilmesini sağlamalısınız.

En baştan bir kültür oluşturma ihtiyacı

Girişimciler genellikle kültürü yoga dersleri, erken ayrılma ve gündelik kıyafetler gibi şeylerle karıştırırlar. Ancak kültür, bazı faydaların veya çalışma ortamının ötesine geçer. En başından, kurmak istediğiniz şirketin türünü düşünmeli ve sisteminizin ve kararlarınızın bu vizyonu desteklediğinden emin olmalısınız.

Yatırımcıların ve danışmanların önemi

Girişimciler genellikle yatırımcıları dolar işareti ile görürler. Beni yanlış anlama, iyi bir yatırımcı ve iyi bir akıl hocası bulmak anahtardır. Ancak, bir adım daha ileri gitmeniz ve iş fikrinize paradan daha fazla yardımcı olabilecek insanlar aramanız önemlidir. Belki sektörde deneyime sahip biri veya gelecekte müşteri olabilecek birçok bağlantısı olan biri. İnan bana, bu uzun vadede daha değerli olacak.

Girişimcilik söz konusu olduğunda, verdiğiniz her kararın şirketiniz üzerinde acımasız bir etkisi vardır, bu ayrıntılara dikkat ettiğinizden emin olun. Bunları hafife almayın, yakında şirketinizi bir sonraki aşamaya taşıyacağınızı göreceksiniz. Seviye 4}

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu