Anne Bilgisi

Evde Nikah Süsü Yaparak Para Kazanın

11.10.2019
40
Evde Nikah Süsü Yaparak Para Kazanın
Reklam

Nikah şekerleri düğünlerin ve nikah törenlerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu ürün ayrıca evde ek iş arayanlar tarafından da önemli bir gelir kapısı. Evde nikah şekeri yapımı ile Türkiye’de birçok ev hanımı ek gelir sağlıyor.

Türkiye’de özellikle ev hanımları düzenli olarak evde yapılabilecek ek işler arayışındadır. Ev ekonomisine katkı yapmak için zaman zaman farklı fikirler ortaya çıkar. Özellikle düğün sezonu olan yaz aylarında ise son dönemde evde nikah şekeri yapımı işi ciddi bir gelir kapısı olarak ortaya çıktı. Birçok farklı nikah şekeri ile düğün heyecanına kapılan çiftlere fikirler sunabilirsiniz. Bu tür nikah şekerlerini özellikle 2-3 kişilik ekipler ile çok hızlı bir şekilde ortaya koymanız mümkün.

Evde nikah şekeri yapımında genellikle ek iş arayanlar tarafından tercih edilen bir gelir kazanma yolu. Nikah şekeri hazırlamak ise düşündüğünüz kadar zor değil. Özellikle bu konuda hazırlanmış binlerce video aracılığı ile harika nikah şekerleri hazırlayabilirsiniz. Bu tür nikah şekeri siparişlerini Sosyal Medya’dan açtığınız hesaplardan, matbaalardan, çeyiz eşyası satan dükkanlardan, bayan kuaförlerinden alabilmeniz mümkün.

1- Sosyal Medya

Sosyal medya siteleri Instagram ve Facebook üzerinden nikah şekeri sayfası açabilir ve bu sayfalara nikah şekeri modellerinizi ekleyebilirsiniz. İlk etapta takipçi bulmak için küçük bütçeli 5 – 10 liralık reklamlar verebilirsiniz. Türkiye genelinden sipariş alma şansınız var. Bu konuda en önemli şey farklı ve dikkat çekici tasarımlar ortaya koyabilmektir.

2- Matbaalar

Matbaalar genellikle düğün davetiyesinin basıldığı yer olması nedeniyle mutlaka evlenecek çiftlerin uğradığı bir nokta. Bu nedenle bu tür matbaalara, nikah şekeri modellerinizi bırakabilirsiniz. Bu tür anlaşmalar için matbaalara komisyon ödeyebileceğinizi belirtmeyi unutmayın.

3- Çeyiz Eşyası Satan Dükkanlar

Çeyiz eşyası satan dükkanlarda zaten nikah şekerleri bulunmakta ve bu tür satışlar yapılmaktadır. Ancak siz buradaki nikah şekerlerinden farklı ve el yapımı dikkat çekici ürünler ortaya koyabilirseniz eğer, bu ürünlerinizi de komisyon satışı olarak bu mağazalara bırakabilirsiniz. Özellikle Anadolu’daki bu tür mağazalarda fazla seçenek olmadığı için iş alma şansınız olacaktır.

4- Bayan Kuaförleri

Özellikle nikah şekerleri için mutlaka modelleri bırakmanızı tavsiye ettiğimiz yer bayan kuaförleridir. Her evlenecek çiftin mutlaka uğradığı bu kuaförlerdeki modeller ilgi çekecektir. Farklı ve dikkat çekici modeller için hiç ummadığınız anlarda yüzlerce sipariş alma şansınız olur. Yine buradaki kuaförlere kira veya ürün siparişi başına komisyon vermeniz gerekecek.

NİKAH ŞEKERİ MALZEMELERİ

Evde nikah şekeri yapımı için nikah şekeri malzemelerine ihtiyacınız olacak. Bu tür nikah şekeri malzemeleri için farklı fikirler ortaya koyacaksanız eğer, bu tür malzemeleri genellikle tuhafiyelerde, büyük alışveriş merkezlerinde, mobilyacılarda bulmanız mümkün. Ancak genel geçer nikah şekerleri için gerekli malzemeler arasında şunlar gösterilebilir:

  • İğnelik
  • Küçük Kutular
  • Kalp Aynalar
  • Yelpaze
  • Kuş Tüyü
  • Gelin Damat Figürü
  • El Aynası
  • Süsleme Kağıdı
  • Konfeti Parçaları
  • Harf Sticker

Evde Ek İş kategorisine göz atmanızı öneririz.

İş Başvurusu Kanalının Paylaştığı Video :

Reklam

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Copyright © 2019 | AnneBilgisi.com