Girişimcilik

Dijital kodlar nasıl alabilirim? Oyun Kodları

Dijital bir ürünün veya bilgi ürününün ne olduğunu hala bilmiyor musunuz? Kendi dijital ürününüzü oluşturmak istiyor, ancak nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz?

Dijital bir ürün nasıl oluşturulur?

Bir hizmet veya dijital ürün satmak isteyip istemediğinizi tanımlayın, benzerler ancak farklı şekilde pazarlanıyorlar, nasıl yapılacağını bildiğinizi, neye tutkulu olduğunuzu ve kime yardım etmek istediğinizi düşünün. Bunu yaptıktan sonra, birlikte çalışmak istediğiniz insanlar için hangi sorunları çözebileceğinizi tanımlayın ve bu şekilde onlara bir süreç veya ürün boyunca yardımcı olup olamayacağınızı anlayacaksınız.

Her dijital ürünün farklı amaçları olabilir, eğitebilir, eğlendirebilir, bilgilendirebilir ve hatta tüm bunları birlikte yapabilir. Örneğin: e-kitaplar oluşturabilir, tasarımlar yapabilir, belirli bir sorunu olan kişilere yardımcı olacak uygulamalar oluşturabilir, bir topluluk oluşturabilir, reklam satabilir veya üyelik oluşturabilirsiniz. Kesinlikle bir topluluk oluşturmak bu 21. yüzyıl için büyük bir iştir, bu nedenle dijital bir topluluk oluşturmayı düşünüyorsanız, bir noktada bu yenilikçi dijital ürünle nasıl gelir elde edeceğinizi değerlendirmelisiniz.

Ürününüzü oluşturarak temel olarak, işinizde mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak için çok sayıda kaliteli içerik oluşturmanız gerekir. Amaç, sizi tanımaları, size güvenmeleri ve ürününüzü daha sonraki bir aşamada satın almak istemeleri için ücretsiz olarak değer katmaktır.

Dijital bir ürün yerine hizmetinizi satmak istiyorsanız, ister koç, ister danışman, metin yazarı, tasarımcı olun, kendinizi iki farklı şekilde tanıtabilirsiniz. Belirli bir niş içinde uzmanlaşmak ve profesyonel olmak ve kendinizi kişisel bir marka yaratarak konumlandırmak istiyorsanız, kendinizi tanıtmak ve yeni insanlara ulaşmak için marka sesiniz üzerinde çalışmalı, sizi temsil eden ve daha birçok insanın tanımlandığını hissettiği benzersiz bir kimlik yaratmalısınız.

Bu yazıda dijital ürünlerin ne olduğu, faydalarının neler olduğu ve bunların nasıl oluşturulacağı hakkında konuşacağız.

  • Sevkiyat: Herhangi bir dijital ürüne erişmek için yalnızca internet erişimine ve bir akıllı telefona veya bilgisayara ihtiyacınız vardır, bu nedenle dijital ürünlerin erişim gücü fiziksel ürünlerden çok daha fazladır. Yani, her yere varırlar ve nakliye maliyeti veya lojistik söz konusu değildir, sadece bir tıklama ile dijital ürününüzü dünyanın herhangi bir yerinden alabilirsiniz. Bunun ötesinde, dijital ürünlerinizi alabileceğiniz hız, fiziksel ürünlerinkinden çok daha fazladır, fiziksel ürünlerinizle yol boyunca ortaya çıkabilecek sorunlardan bahsetmek yerine, ulaşmaları sadece birkaç dakika sürebilir.
  • Geri ödemeler veya iadeler: İade yapmak için beklemeniz veya bu iadeleri koordine etmek için lojistiği beklemeniz veya nakliye masraflarına harcama yapmanız veya bir iade yapmanın uygun olup olmadığını değerlendirmek için ürünün geri dönmesi için günler beklemeniz gerekmez. Dijital bir ürünü iade etmek için yalnızca paranızı geri isteyen bir e-posta göndermeniz gerekir ve dijital ürünlerin yaratıcısı olarak, para işlemleri için bir komisyondan daha fazlasını kaybetmezsiniz, ancak bu pratik olarak anlıktır.
  • Stok: Dijital ürünlerinizi depolamak için katı sürücünüzde bir alandan daha fazlasına ihtiyacınız yoktur ve bunları her sattığınızda bunları miktarda saklamanıza veya yeniden üretmenize bile gerek yoktur, çünkü bir kez oluşturduğunuzda tekrar tekrar satabilirsiniz. Binlerce spor ayakkabı saklamak zorunda kaldığınızı hayal edin, ne kadar fiziksel alana ihtiyacınız olacağını düşünüyorsunuz?
  • Kar marjı: Kâr çok yüksektir, çünkü genellikle asıl şey bilginizdir ve fiziksel ürünlerin aksine, bunları satmaya başlamak için yalnızca minimum bir yatırıma ihtiyacınız vardır, çünkü bu hacmi oluşturmak için ilk yatırıma ihtiyacınız vardır ve en kötü durumda, fiziksel ürününüzü satmazsanız çok para kaybedersiniz, oysa kursunuzu satmazsanız sadece biraz zaman kaybedersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu