Yaşam

Bir berber dükkanı nasıl açarım?

Birçok insan sakal kesiminin kaybolduğunu düşündü, ama öyle değil. Sakal bakımı her zamankinden daha moda, bu yüzden bir erkek berber dükkanı açmayı düşünüyorsanız, geri durmayın! Bunun için gidin. Bu yazıda kendi berber dükkanınızı nasıl açacağınızı açıklıyoruz. Müşterilerinizin yakında klasik tıraştan Hollanda tıraşına kadar her şeyi isteyeceğini göreceksiniz.

Geleneksel olarak, kozmetik endüstrisi kadınlara odaklandı ve aynı zamanda dikkat edilmesi gereken bir erkek kitleyi ihmal etti. Bununla birlikte, yıllar geçtikçe, erkekler ya tıraş ederek ya da birkaç gün süren bakımlı bir sakal bırakarak imajlarına da dikkat etmeyi seçtiler.

Bir berber dükkanı kurmak, arkanızda size rehberlik edecek biri yoksa karmaşık bir süreç olabilir. Bir franchise seçmek bu durumlarda en uygun karardır, çünkü izlenecek bir yol haritası vardır ve piyasada zaten tanınan bir markanın desteğiyle. Başarılı bir güzellik salonu başlatmak için aşağıdaki adımları önerirler:

1. Konumunuzu doğru seçin

Kuaförünüzü kurmak için yapmanız gereken ilk şey, işinizi açmayı planladığınız yeri seçmektir. Halkın çoğunlukla erkek olacağı bir yer olarak, küçük bir önceki pazar araştırması yapmanız ve erkek bölgesinde uygun bir yer aramanız önerilir.

Berber dükkanını kurmak istediğiniz yeri seçtikten sonra, şartlandırmaya ve döşemeye başlamanız gerekecektir.

2. İş yerinizi modernleştirin

Bir franchise olmak, binaları döşemek ve dekore etmek çok daha kolay olacaktır. Bir franchise açmanın avantajlarından biri, işletmeden sorumlu kişinin, satın alınacak mobilya türleri ve benimsenecek dekorasyon hakkında bilgi içeren bir yol haritası oluşturmasıdır.

Franchise’ların özelliklerinden birinin, hem tesislerin hem de markanın ticari faaliyetlerinin homojenliği olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, oturma odasının resepsiyon alanı için mobilya aramak veya ne tür bir döner sandalye veya kafa yıkamayı tercih edeceğinize karar vermek konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yoktur.

Bir berber dükkanı nasıl kurulur ve başarılı olunur

3. Tüm gerekli belgelere sahip olun

Temel bilgiler hakkında net olduktan sonra, işinizin yasal yönünü unutmayın. Berber dükkanını kendiniz yönetmeyi seçtiyseniz, kazaları, hasarları ve hatta hırsızlığı kapsayan bir sigorta yaptırın. İş söz konusu olduğunda, asla çok dikkatli olmazsınız. Ayrıca, iş evraklarını yürütmek için bir ajans tutmanızı öneririz.

4. Uzman personel işe alın

Unutmayınız ki şirketinize empoze etmek istediğiniz profesyonellik için personelin de önemli olduğunu unutmayın. İşçileri seçin ve sektörde çok fazla deneyime sahip profesyonel berber ve kuaför olduklarından emin olun. Memnun bir müşteri her zaman diğer müşterileri çekebilir, bunu unutmayın.

Son olarak, ilk bütçenize bağlı kaldığınızdan emin olun. Süreç boyunca, diğerlerinin yanı sıra mülklerin kiralanması veya satın alınması, ilgili açılış lisansları, franchise ücreti, ekipman, sarf malzemeleri ve maaşlar gibi masraflarla yüzleşmeniz gerekeceğini unutmayın. İyi bir bütçe oluşturmak veya salonun açılışını karşılamak için kredi başvurusunda bulunmak, işinize başlamak için iyi bir plan olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu