Yaşam

Aylık Kargo Aboneliği Nedir?

İnternette farklı çalışan çok çeşitli iş modelleri bulabilirsiniz. Birçok web sitesine ve işletmeye dayatılan trendlerden biri, aylık kargoaboneliklerine dayanan modellerdir. Abonelik işletmeleri, ürün veya hizmeti satın alırken müşterilerin çoğu durumda aylık yinelenen bir ödeme yoluyla bunu yaptıkları işletmelerdir.

Aynı zamanda abonelik kargoları da bir kutu ürün satın aldığınız teşviki sunarsa, genellikle aylık olarak aldıkları ve geçerli aya göre değişen tematiktir. Bu tür bir işletme internette çok başarılı oluyor çünkü ürün edinmenin farklı bir yolu ve tüketicilerin çok sevdiği sürpriz bir faktöre sahip. En çok büyüyen alanlardan biri Türkiye’de ki abonelik modeli olmuştur.

Aylık kutu aboneliklerinin iş modeli

Aylık Kargo İşinin Artıları ve Eksileri

Aşağıda size anlatıyoruz, aylık kargo işletmelerinin temel avantajları ve dezavantajları nelerdir. Bazen bu ürünleri zaten tüketmiş olmanız ve bunları çok özel bulabileceğinizi bilmeniz mümkündür. Bu iş modelinin avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Müşterinin ürüne aylık olarak ve tercihlerine göre sahip olması garanti edilir. Şirketin bakış açısından, her ay kargonunbileşimini oluşturmak ve üretim maliyetini doğru bir şekilde hesaplamak kolaydır.
  • Müşteri, işle sürekliliğini sağlayan aylık bir ödeme yaptığından, aylık talebin istikrarlı bir tahminine sahip olabilirsiniz. Böylece şirket yıl boyunca tekrar eden gelirini bilerek cirosunda sürekliliği sağlayabilir.
  • Ürünün tasarımını kolaylaştıran temaya göre yeni ürünler tasarlamak mümkündür. Aslında kitap sektörü bu işte en hızlı büyüyen sektörlerden biri, kültürün çok sayıda insana ulaşmasını sağlayan ve kullanıcıların ilgi alanlarına uygun kitapları zamanında alabilmesini sağlayan bir model.

Aylık bir kargo abonelik işi kurarken bulabileceğiniz dezavantajlar arasında:

  • Her ay doğru gönderdiğiniz ürünü elde etmek için müşterinizin iyi bir araştırmasını ve kimliğini geliştirmelisiniz.
  • Çevrimiçi iletişim ve marka itibarı konusunda gerekli çabalar önemlidir ve yeni müşterilerinize ulaşmanın ana yolu olacağından yeterli ekonomik kaynak ayırmanız gerekir.
  • Müşterilerinizin ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanmak istemiyorsanız, uzmanlaştığınız nişi iyi seçmelisiniz.

Aylık kargonların işi, herhangi bir girişimci için harika bir yolculuğun iş fırsatıdır, ancak ürününüzü doğru bir şekilde odaklamanız ve kime yönelik olduğu konusunda çok net olmanız gerekir. Tipik müşterinizin iyi bir seçiminin, ürününüzün başarısı için belirleyici olacağını unutmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu